Drogi użytkowniku!

Rejestrując się możesz:
- wyszukiwać inne osoby, które chętnie nawiążą znajomość,
- rozmawiać z dowolną ilością osób jednocześnie i o każdej porze,
- przeglądać użytkowników w katalogu, podzielonych według zaintesowań,
- rozmawiać z użytkownikami w innym języku, aby go dopracować ,
- wykorzystywać do woli ogromną skrzynkę odbiorczą,
- uczestniczyć w programie lojalnościowym i zdobywać super nagrody,
- i wiele, wiele innych rzeczy!

  ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE!

PS. Rejestrując się lub logując to okienko już nigdy więcej się nie pojawi.

Zamknij
1

Wyslij

REKLAMA. Jeśli chcesz zamieścić tutaj swoją, skontaktuj się, a jesli chcesz je wyłączyć - zaloguj się.

Przyjaciela Przyjaciółki1 REKLAMA. Jeśli chcesz zamieścić tutaj swoją, skontaktuj się, a jesli chcesz je wyłączyć - zaloguj się.

"Popularność Naszej klasy zagrożona!", "Są jedyni w Polsce!".

Czyli jak powstał pierwszy w Polsce portal społecznościowy z wyszukiwarką Wirtualnych Przyjaciół.

  Pomysł na stronę zrodził sie całkiem przypadkiem w głowie Michała na początku marca. Zaraz powiedział o nim Karolowi który szukał pomysłu na dobrą stronę już od dawna. Po opracowaniu konspektu strony, rozpoczęli prace nad systemem. Karol zajął się stroną techniczną, jakie funkcje, udogodnienia wprowadzić. Pomysłodawca zaś, rozpisał jak rozreklamować portal, gdzie wstawić reklamy, bandery i różnego rodzaju ogłoszenia.

pierwsza wersja wirtualnego przyjaciela  Po nie długim czasie, powstała pierwsza wersja serwisu. W porównaniu do dzisiejszej, była uboga, z małymi błędami, lecz liczy się to, że powstała strona o tematyce i funkcjonalnością jakiej jeszcze w Polsce nigdy nie było.

  Pierwsze dni były ciężkie, dużo poprawek od strony technicznej, jak i sporo pracy nad reklamą, ponieważ sporych funduszów na to przeznaczonych nie mieli. WirtualnyPrzyjaciel od chwili zamieszczenia go w Internecie cieszył sie sporą popularnością. Znajomi i nie tylko, chętnie sie dopasowali do bazy wiedząc że taka strona jak ta jest potrzebna.

  Po kilku tygodniach funkcjonowania ,zainteresowała sie stroną gazeta, a dokładniej dziennik "Echo Dnia". Skontaktowali się z Administratorami i napisali pierwszy wywiad. druga wersja wirtualnego przyjacielaNapisany artykuł można zobaczyć w zakładce "Media o Nas". Warto wspomnieć, że cała strona została dla Nich poświęcona. "Pierwszego dnia, było naprawdę gorąco. Zresztą następne dni też." - mówią z podziwem, bowiem napływało w szybkim tempie ni dość co wiadomości z gratulacjami, a nowych użytkowników. Bardzo wiele z nich, korzysta ze strony do dziś. Z powodu dużej oglądalności, strona można powiedzieć "pękała w szwach", więc strona musiała zostać napisana od nowa, z większymi wymaganiami, jednak potrzebna była od zaraz, bo użytkowników wciąć napływało. I taki sposobem, powstała druga wersja, którą można obejrzeć poniżej. Była już troszeczkę lepiej opracowana, jednak miała sporo błędów, z powodu terminu, jaki gonił.

  Użytkowników napływało, strona była lepiej dostosowana i "tętniła życiem". Administratorzy mieli już mniej pracy, jednak trzeba było myśleć nad wykupieniem lepszego serwera i więcej reklam. Powoli, powoli Michał miał czas na opracowanie działań reklamy, co i jak i gdzie muszą wykupić, oczywiście jak najmniejszym kosztem. Karol zaś, miał wiele czasu, by wreście od deski do deski opracować porządną, na wysokim poziomie, z obowiązującymi standardami aplikację. Wprowadził funkcję, która naprawdę była niezbędna w takim portalu, ale której jednak z powodu braku czasu nie było - własny profil użytkownika, gdzie każdy ma swój unikalny login i hasło i może odbierać, wysyłać wiadomości oraz zmieniać swoje ustawienia. Wprowadzili dodatkowe funkcje, tj. możliwość prowadzenia pamiętnika, dodawania wybranych użytkowników do ulubionych, w celu łatwiejszego kontaktu oraz pomocne i ciekawe statystyki dla każdego konta. Warto również dodać, że poprzedni, który miał być ostatecznym nie okazał się zbyt stabilnym. Poprzednią wersję widzimy obok.
trzecia wersja wirtualnego przyjaciela

  czwarta wersja wirtualnego przyjacielaUff.... Po prawie 6 miesiącach pracy, praktycznie codziennej została wydana wersja BETA, po której aktualnie się poruszamy. System ten został oparty o najnowsze rozwiązania, które spowodują, że już nie będą konieczne zmiany systemu. Oczywiscię - mamy w planach dodatkowe skórki, lecz system już jądro portalu pozostanie. Poprzednia wersja miała okazać się ostateczną, a jak widzimy dzisiejszy postęp techniki nie pozwalał na to, bowiem "kto stoi w miejscu, ten sie cofa" - i jest to święta prawda.

  Informacja ta, jest oficjalną wersją, potwierdzoną przez właścicieli, którą można wykorzystać do redagowania artykułów, newsów i tym podobne. Jedynym warunkiem, jest poinformowanie Administrację wysyłając przed publikacją treść i miejsce publikacji i otrzymaniu zgody na publikację. Kontakt z właścicielami a zarazem Administracją jest dostępny w tym miejscu.

Powered by WirtualnyPrzyjaciel. Idea serwisu chroniona jest prawem autorskim.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
stat4u